Четвер, 22 березня, 2018
image image image
Мережа Косівщини Мережа наших сайтів побудована для того, щоб ознайомити Вас з Косівщиною. Косів - туристичне містечко Прикарпаття, яке здавна славиться своїми майстрами та ремеслами. Не дарма Косів називають столицею декоративно прикладного мистецтва та цілої Гуцульщини. Детальніше...
Унікальність Косівщини Унікальність Косівщини зумовили її природні умови та Божа ласка. Поряд зі збереженою екологією, самобутність краю вражає. Окрім того, Косівщина викохала не одну династію майстрів декоративного та прикладного мистецтва Гуцульщини. Сьогодні в м.Косів навчається обдарована молодь зі всього світу - тут працює інститут прикладного та декоративного мистецтва Львівської академії мистецтв. Рекреаційні ресурси Косівщини приємно здивують Вас. Детальніше...
Екологічний та зелений туризм Косівщина приємно здивує Вас не тільки своєю екологічною чистотою та унікальними ремеслами. Різноманітність приватних туристичних садиб доповнить колорит Косівського краю, та запропонує Вам відпочинок на різний смак - музеї Косівщини, гірськолижний спорт, рафтинг, мисливство та рибальство, паропланеризм, гірські авторейди, піші, вело маршрути та багато іншого. Детальніше...
Помилка
 • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 62

Даний сайт - Веб мережа Косівщини - покликаний допомогти Вам зорієнтуватись в мережі сайтів про Косів та Косівщину. Адже мережа наших сайтів про Косів та Косівський район (Косівщину) створена з метою як найглибше ознайомити Вас з Косівщиною.

Косів - це туристичне містечко Прикарпаття, яке здавна славиться своїми майстрами та ремеслами. Не дарма Косів називають столицею декоративно прикладного мистецтва та цілої Гуцульщини. На даному сайті ми постараємось зібрати найцікавіші матеріали та веб-ресурси Косівщини.

Новини Косівщини

 • Народний стрій у Соколівці +

  Одяг жителів Гуцульщини характеризується неймовірною вишуканістю, унікальною красою. Тому не дивно, що й у ХХІ столітті його із великим задоволенням Читати
 • Свято Миколая в Хімчинській ЗОШ І-ІІІ ступенів +

    19 грудня День Святого Миколая - одне з найсвітліших і найрадісніших свят усього християнського люду. В цей день кожен з Читати
 • Щедрість гуцульської кухні +

    Гуцульщина здавна славилася своєю кухнею. Її страви були відомі далеко за межами країни. Це було зумовлено насамперед високими смаковими Читати
 • 1

Унікальність Косівщини

showcase3

Унікальність Косівщини зумовили її природні умови та Божа ласка. Поряд зі збереженою екологією, самобутність краю вражає. Окрім того, Косівщина викохала не одну династію майстрів декоративного та прикладного мистецтва Гуцульщини. Сьогодні в м.Косів навчається обдарована молодь зі всього світу - тут працює інститут прикладного та декоративного мистецтва Львівської академії мистецтв. Рекреаційні ресурси Косівщини приємно здивують Вас.

Косівщина розташована в гірській системі східної частини Українських Карпат. Тут поєднуються низькогірні ландшафти з міжгірськими улоговинами, терасовими місцевостями. Надра Карпатських гір багаті на цінну мінеральну сировину, корисні копалини. Грунтовий покрив різноманітний і лише незначна частина земель освоєна для землеробства.

Клімат Косівщини, незважаючи на її відносно невелику площу, надзвичайно різноманітний. В її лісах ростуть цінні породи дерев - дуб, бук, явір, черешня, груша, з хвойних - карпатський кедр, ялина, смерека, модрина, тис. Смерека та ялина займають більшу частину площі, зайнятої лісами.

Полонини Косівщини вкриті травянистою рослинністю, використовуються як пасовиська і частково для сінокосів. Багатий також і тваринний світ цього краю. Тут живуть олені, козулі, дикі свині, ведмеді, лиси, борсуки. З птахів переважають синиці, дятел, щиглики, яструби, сови, орли.

В ріках і потоках краю водяться форель, лосось, марена, усач. Лов риби обмежено, створено штучні форельні господарства. Для збагачення та охорони рослинного та тваринного світу Карпат створено Карпатський державний заповідник та Карпатський державний природний парк.

Заселення Косівщини - кількавіковий процес, який в силу гірських умов має специфічні особливості. Перші оселі тут виникли біля солеварних промислів ще в X - XIII ст. Найстаріші поселення - Уторопи, Косів, Пістинь, Печеніжин. Поступово біля солеварень гуцули почали освоювати територію, будувати хати, давати початок поселенням.

Косівщина - це цілюще повітря, умови для розвитку бджільництва, велика кількість лікувальних рослин, грибів і ягід. Все це сприяє створенню тут санаторно-курортних комплексів, баз відпочинку, спортивних баз.

В Чорногорі – найвисокогірнішому ландшафті Українських Карпат – знаходиться ряд унікальних природних систем, які приваблюють увагу туристів. Тут найвища вершина України – гора Говерла (2061 м). Чорногора – найвищий хребет Українських Карпат, найбільш живописна його частина, це єдиний хребет, де чітко збереглись сліди плейстоценового зледеніння у формі висячих долин, цирків, амфітеатрів та інших післяльодовикових форм рельєфу.

Косівщина славиться своїм багатим і сворідним ужитково-декоративним мистецтвом. Розмаїття виробів вражає своєю яскравою живописністю, багатством виконання, оригінальністю композицій, образів і мотивів. Неповторною гамою і художньою орнаментацією відзначається традиційний гуцульський одяг із прикрасами і доповненнями. Цей край – самобутній, неповторний, багатий на щедрих і талановитих людей, оспіваний в піснях і легендах. Люди, які тут живуть, завжди раді гостям у своїй хаті, тому гуцульська горілка тут така п'янка, а страви такі смачні.

Гірські лижі – один з найпопулярніших зимових видів відпочинку. Це чудова можливість відпочити з друзями і з сім'єю, насолодитись цілющим морозним повітрям гір, оглянути засніжені краєвиди зимових Карпат. Літом на Вас чекають незабутні враження: купання в чистих гірських річках з каскадами водоспадів, пішохідні та велосипедні мандрівки горами.

Завітавши на Косівщину Ви будете мати можливість побувати на найвищих гірських вершинах Карпат, скуштувати бринзи та вурди в гуцульських колибах, здійснити прогулянку верхи на гуцульському коні, відвідати музеї, побувати в гостях у народних майстрів.

Портал Косівщини - kosiv.info

Портал Косівщини kosiv.info запропонує Вам найцікавішу інформацію про місто Косів, Косівський район (Косівщину), цілу Гуцульщину та туристичні Карпати. Розділи порталу - Бібліотека, Освіта, Мистецтво, Музика, Фотоальбоми, Зелений туризм, Подорожі, Нерухомість, Путівник, Кулінарія, Краса і Стиль, Мапи та інші. Портал Косівщини запропонує Вам збірку творів місцевих авторів, енциклопедії та словники, колекції творів місцевих майстрів і багато-багато іншого...

Переглянути

Фотогалереї Косівщини

Запрошуємо Вас переглянути фотогалереї Косівщини, Гуцульщини та Карпат. Будемо раді вислухати Ваші побажання і розмістити нові фото згідно них.

Переглянути