Вівторок, 23 січня, 2018

Архиєрейське Богослужіння

До Москалівської святині, як завжди у такий знаменний день, прийшло багато вірян. Серед них були не тільки місцеві парафіяни, але й чимало гостей, туристів, котрі в ці Різдвяні свята відпочивають на Гуцульщині, представники влади.

Проте цьогоріч це була особлива подія. Косів’яни урочисто зустрічали митрополита Івано-Франківського, преосвященного Володимира і єпископа Коломийсько-Чернівецької єпархії, владику Василія. У архієрейському Богослужінні разом з архіпастирями, настоятелем храму св. Василія Великого отцем-деканом Романом Іванюликом і його помічником о. Юрієм Корпанюком, також брали участь вікарій Чернівецький о. Валерій Сиротюк, декан Березівського деканату о. Роман Шкабрій, священики Косівського деканату. Особливе пошанування у храмовий день адресували усім кого названо ім’ям святого Василія. А школярі з Косівської ЗОШ № 1 під керівництвом вчителів-наставників тепло й щиро обдарували віншуваннями та колядками ієрархів і священнослужителів Української греко-католицької церкви та усіх присутніх на Архиєрейській службі Божій.

Прикметно, що владик у Косові зустріли ще на підході до храму, де вони пересіли з комфортних автомобілів на звичайну бричку і в’їхали на москалівську парафію, як колись Ісус Христос в Єрусалим — на осляті. Люди були вражені побаченим. Це було настільки приємно, зворушливо, адже засвідчувало простоту високих достойників, беззаперечну молитовність і відданість Божому служінню. На церковному подвір’ї гостинні косівчани зустріли їх з калачами, мелодією гуцульських трембіт. А свята

Літургія відбувалася при високому духовному піднесенні.

Ігор СУСАК.