Вівторок, 23 січня, 2018

Ім’я В.Чорновола - у галереї слави села Шешори

ЇЇ встановили на місцевій школі, яка носить ім'я Героя України. Саме у Шешорах, навесні 1964 року В'ячеслав Чорновіл, на велелюдному зібранні, на відкритті пам'ятника Тарасу Шевченку проголосив звернення до українців, виступив з різкою антибільшовицькою промовою, де були слова «вкраїнці, люди, щоб ви розуміли: кайдани в нього, кайдани в нас». Ці слова стали відкритим закликом до боротьби проти імперського режиму. З цього і почався тернистий шлях В'ячеслава Чорновола. На сьогоднішній день біля пам'ятної дошки традиційно проводять заходи із вшанування річниць від дня народження та роковин від дня смерті незабутнього лідера національно-визвольного руху.

24 грудня 2013 року тут було проведено молебінь з нагоди річниці від дня народження В.Чорновола. Священик села Шешори о.Юрій Павличко провів молебінь з нагоди відкриття та освячення меморіальної гранітної стели, встановленої на фасаді школи. На ній зображено графічний портрет В.Чорновола, дати його народження та смерті, та слова «Україна починається з тебе. В.Чорновіл». Автор цього пам’ятного знаку – художник Іван Андрійканич з Косова. Виготовлена стела за кошти депутатів Косівської районної ради від Народного руху України та Косівського міського осередку НРУ.

Учні Шешорської школи чудово відтворили діяльність та життя В’ячеслава Чорновола у літературно-пісенній композиції, директор школи Микола Титаренко та вчитель історії Олександра Олексюк у своїх виступах. Поезію славної пам’яті шешорівчанки Олександри Олексюк-Василащук, присвячену виступу В.Чорновола в 1965 році біля пам’ятника Тарасові Шевченку в Шешорах, прочитала учитель початкових класів Зореслава Атаманюк. Ця поезія вміщена у збірці поетичних та прозових творів пані Олександри «Відлуння часу», яка побачила світ у 2013 році в приватному видавництві Михайла Павлюка «Писаний Камінь» у Косові. Власну поезію декламувала Надія Іванюк. Учасники зібрання набирались національного духу і від поезій, які читав косів’янин Роман Кабин, від пісень іншого косів’янина Володимира Довгуна. Якби В’ячеслав Чорновіл був живий, то не допустив би такого побоїща на київському майдані Незалежності, яке відбулося 30 листопада цього року, Україна була б іншою.

Тому влада боялася В.Чорновол, тому підло і жорстоко його знищила, - таким був лейтмотив виступів на вічевому зібранні з нагоди відкриття та освячення стели отця Юрія Павличка, заступника голови Косівської районної ради, члена Центрального Проводу Народного руху України Дмитра Бойчука, члена обласного проводу цієї політичної партії Івана Слижука, голів Косівського міського, Космацького та Шешорського сільських осередків НРУ Дмитра Гладуна, Василя Петрованчука і Петра Фелещука. Знищений фізично, В’ячеслав Чорновіл незнищенний в народній пам’яті.

Його дух закликає українців до боротьби за свою волю. Ім’я В’ячеслава Чорновола навічно зостанеться у пантеоні найславніших імен світу, в тім числі і в пантеоні слави села Шешорів на Косівщині.