Вівторок, 23 січня, 2018

Освятили пам’ятник Небесній Сотні

Виготовлено його у вигляді символічної могили, в чолі якої стела та праворуч від неї щит. Біля підніжжя – бруківка і каска. На стелі викарбувано напис «Небесна Сотня», текст уривку із вірша «Мамочко, вибач за чорну хустину!», хрест, свічу та інші меморіальні атрибути.

Ініціювали створення такого пам’ятника представники Самооборони села, більшість із яких брала участь у євромайданівських  подіях. Вони ж і зводили його за кошти громади при сприянні Уторопського сільського голови Омеляна Ніжевського.

Освятив пам’ятник та відправив панахиду священик села Уторопів  о. Богдан Стефанків разом із отцями Василем Кіфором та Павлом Горіцею.

А далі у виконанні всіх учасників зібрання линули до небес Гімн України, пісня «Ой у лузі червона калина». На найвищому рівні презентували школярі літературну композицію про знищених євромайданівців та полеглих у боях з московськими завойовниками у південно-східних регіонах України. Серед інших поезій діти декламували і поезію «Не віддамо ні Заходу, ні Сходу» присутнього на відкритті пам’ятника учасника подій на Євромайдані, депутата районної ради Богдана Чепиги.

Депутат районної ради Микола Стріпачук, який лише дякуючи Богові, зостався живим у найдраматичніші моменти під час кривавих подій у Києві, ноги якого прострілені і посічені осколками та в опіках, сказав:

Кожен метр нашої землі треба цілувати. Ми не маємо права віддавати Росії ні Луганськ, ні Донецьк, ні Крим. Всі, хто може тримати зброю, повинні стати на захист України, замінити тих, хто зараз із зброєю в руках захищає нашу землю.

Таким був лейтмотив виступів і іншого відважного євромайданівця Василя Чужака і з Пістиня та жительки міста Добропілля, що на Донеччині Алли Нагірної, яка переїхала на тимчасове проживання в Уторопи. Крім неї, на заході був присутній
поет-націоналіст з Дніпропетровщини Петро Коваль.

Сотник 32 сотні Олег Соломченко з Косова наголосив, що не час заспокоюватись, революція гідності триває і далі. Він також поінформував, що одночасно з Уторопами пам’ятник Героям Небесної Сотні відкрили і освятили в селі Шешорах.

Голова районної ради Михайло Шатрук подякував представникам сільської Самооборони, які ініціювали створення такого пам’ятника та звели його, сільському голові Омеляну Ніжевському, директору школи Марії Ласійчук і всьому педагогічному колективу, школярам, які пристрасним дитячим словом будили український дух на цьому національному заході.

Це святий обов’язок, сказав він, вшановувати пам’ять про всіх, хто віддав своє життя у нав’язаній нам Москвою війні, з повагою ставитись до тих, хто захищає Україну нині.