Вівторок, 23 січня, 2018

Волонтерський рух на Косівщині активно розвивається

— Як давно ти займаєшся волонтерською діяльністю? Скільки часу діє твоя ініціатива? 
— Кожного року ми з дружиною возили сина до моря, на оздоровлення. Та коли двоє моїх друзів пішли добровольцями в батальйон «Донбас», – вирішили відкладені на відпочинок гроші витратити на допомогу бійцям в зоні АТО. Навіть шестирічний син підтримав нас і приніс свої власні заощадження  і  декілька малюнків, які він власноручно намалював для бійців. 
Оскільки я постійно цікавлюся військовою тематикою, то вирішив закупити американські аптечки першої медичної допомоги (IFAK). Мало хто знає, що 80% наших бійців гинуть на полі бою через ненадану медичну допомогу. Першу партію аптечок я закупив на початку липня власним коштом на суму  9500 грн. Американські аптечки коштують більш ніж 100 доларів за штуку і через брак фінансів держава не може їх придбати. Ми ж повинні зробити все, щоб бійці з Косівського району були укомплектовані якісними медикаментами, а наші Герої повернулись у свої сім’ї живими та здоровими.
Коли ж я зателефонував товаришеві з батальйону «Донбас», то дізнався, що у нього немає шолома і що їм потрібні: аптечки, вітаміни, ізоляційна стрічка, сумки, кобури, шкарпетки та багато інших необхідних речей. Я почав збирати гроші серед знайомих: ковалів, байкерів та підприємців. Так було зібрано та відправлено першу передачу на суму понад 10 000 грн.
Щоб збільшити обсяг допомоги, я анонсував збір коштів в Інтернеті в «ютубі», де маю більше ніж 3700 підписників. Значну суму надіслав Ігор Бойко, який зібрав в Італії 11 300 грн. На цей час відправлено суму понад 45 000 грн. Звіти щодо зібраних коштів я регулярно публікую в Інтернеті на сайті «ютуб» – https://www.youtube.com/user/matsofancom.
— Що потрібно в першу чергу хлопцям на Сході? 
— Список потреб дуже великий. Я закуповую кровоспинні турнікети «CAT» (США), гемостатичні препарати «Celox» або «Quikclot» (США), індивідуальні перев’язочні пакети «Н&Н Compressed Gauze PriMed» (США), компресійні бандажні бинти (Ізраїль), наклейки при пораненні грудної клітки «Celox FOX SEAL» (США). Також відправляв наколінники, балістичні окуляри, розвантажувальні жилети. 
Передаю аптечки та інші необхідні речі для бійців з Національної гвардії та підрозділів Збройних Сил України, де служать жителі нашого району. Списки людей отримую від Юрія Плосконоса, Ярослава Костинюка та інших волонтерів з громадської ініціативи «Свій за свого», які дуже сильно допомагають бійцям в зоні АТО. Нещодавно вони передали мені 14 сумок для упакування аптечок.
Якщо хтось хоче допомогти, то можна приносити гроші у скриньку до магазину за адресою: м. Косів, вул. Незалежності, 39,а або перерахувати кошти на рахунок «ПриватБанку» № 4405 8858 3040 8115, отримувач – Мацьоцький Віталій Ігорович.