Вівторок, 23 січня, 2018

Презентували журнал та книгу про Гуцульщину

Книгу та журнал в Косові представив відомий львівський журналіст, письменник і видавець – Олександр Іванович Масляник. 
В заході взяли участь: кореспондент журналу «Ґражда» у Косові Петро Гавука, відомі журналісти Михайло Городенко та Аделя Григорук, голова клубу інтелігенції ім. Ігоря Пелипейка Зиновій Библюк, директор Косівської районної ЦРБ Ярослав Семанишин, працівники бібліотеки, музеїв Косова та відділу культури РДА.
Журнал «Ґражда» виходить вже багато років і користується популярністю серед читачів, але на Косівщині про гарне глянцеве видання знають мало. Хоча в останньому номері журналу так багато інформації про Косів та наш район загалом, що придбати його повинен кожен освічений патріот. Коштує примірник лише 20 гривень.
Повна версія книги «Заворожений світ» обсягом 500 сторінок і вартістю 50 грн. вийшла у світ завдяки меценатам – підприємцям та патріотам з Рахова. 
Михайло Ломацький (1886–1968) — український письменник, публіцист, культурно-громадський діяч. Хоча Михайло і народився на Тернопільщині, але досить довго учителював у селах Снятинського та Косівського повітів. Його переслідувала польська влада. Згодом він емігрував до Німеччини. Його настільки захопила краса Карпат та Гуцульщини, що залишаючись у вимушеній еміграції, Ломацький всі кошти витрачав на видавництво власних книг про наш край, хоча його славне ім’я на Гуцульщині зараз практично забуте.
На заході згадували також і про славне косівське видавництво «Писаний Камінь» – в 2005 році Михайло Павлюк видав одну із книг Михайла Ломацького «Гуцульський світ». Говорили і про сумне – фінансові проблеми косівського журналу «Гуцули і Гуцульщина». Державної підтримки для такого чудового журналу давно немає, а видавець Михайло Павлюк в 2014 році профінансував вихід двох номерів власним коштом, але через економічну скруту весняний випуск так і не був надруковиний. В зв’язку із цим було прийнято рішення провести круглий стіл між інтелігенцією та підприємцями Косівщини з метою об’єднання інтелектуальних та економічних зусиль у видавничій справі.
Як розповіла Аделя Григорук, редакція журналу працює на громадських засадах, автори статтей та дописувачі також не отримують гонорарів. Фактично гроші потрібні лише на папір та фарбу для друку. Будемо сподіватися, що якісний і оригінальний журнал, який є візитівкою нашого краю, таки знайде фінансову підтримку і його не спіткає доля газети міської ради «Косівський передзвін».