Вівторок, 23 січня, 2018

Карпатська школа етнодизайну в Косові

Унікальність цього регіону також пов’язана з давніми культурними традиціями, які зумовлені гірським життям: обряди, вірування і ритуали, музика і танок, архітектура. Наші традиції об’єднують людей різних національних та етнічних груп, і тільки тут можна відчути справжню сутність гір.

 Карпатська школа вже втретє збирається на Косівщині. Цього року її організатори — активісти регіональної благодійної організації «Центр громадських ініціатив» (голова ради — Микола Близнюк) та викладачі відділення графічного дизайну Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв (завідувач — Андрій Андрейканіч) запропонували гостям з різних областей України та зарубіжним колегам цікаву і насичену презентацію нашої Гуцульщини, а також популяризували народне мистецтво цього унікального куточка Карпат.

Учасники школи слухали доповіді, cеред яких слід відзначити комп’ютерне обґрунтування художньої реставрації будівлі кооперативу «Гуцульське мистецтво» у Косові, запропоноване Людмилою Гавриш — викладачкою нашого інституту; взяли участь у традиційних майстер-класах з ткацтва, ліжникарства та народної вишивки, які провели майстер народної творчості Олена Прокопюк-Шкрібляк з Яворова та Романна Струтинська і Ольга Гордійчук з Косова. Федір Тершак – член клубу органічного землеробства презентував гуцульську традиційну народну кухню. Гості побували у музеях Гуцульщини, зокрема, — у музеях Косівського інституту ПДМ та народної творчості Михайла Струтинського; взяли участь у храмовому святі Івана Хрестителя у Косові; підбили підсумки міжнародного конкурсу «Митець Дунаю-2014», серед учасників і переможців якого — учні навчальних закладів Косівщини; долучились до учасників Всеукраїнського семінару з питань вивчення у школі змін клімату. Про Національний природний парк «Гуцульшина» розповів Любомир Держипільський. Він провів цікаві лекції бепосередньо під час оглядин археологічних пам’яток – древніх святилищ на Косівщині.

Учасники Карпатської школи, побувавши в нашому казковому краю, відчули дихання гір, у вільний від занять час милувалися чудовими гірськими пейзажами, слухали мелодії гуцульських музик, побачили й придбали унікальні вироби народних майстрів.

Оргкомітет Карпатської школи висловлює щиру вдячність усім причетним до організації цього заходу та запрошує до співпраці в майбутньому!