Вівторок, 23 січня, 2018

Відпочинок польських школярів

Першою зупинкою на маршруті «Лохов – Косів» став гірськолижний курорт «Буковель». На жаль, через політичні негаразди до України приїхала лише невеличка частина запрошених. Однак це не стало на заваді дружній зустрічі. З щирою відвертістю школярі дивувались горам та стрімким потокам, називаючи Буковель «українською Швейцарією». Гості з цікавістю оглядали пам’ятки природи Яремчі, Татарова та Микуличина. Яскраво проявляла свої емоції найменша учасниця делегації – Домініка, намагаючись до всього доторкнутись та спробувати на смак.

Перед гостями з Польщі привітно відчинив свої двері готель «Косів», відкрили серця ті, хто опікувався делегацією, насамперед начальник відділу освіти райдержадміністрації Володимир Козьменчук, начальник кримінальної міліції у справах неповнолітніх Юрій Прокоп’юк, директор Яворівської ЗОШ І-ІІІ ст. Вікторія Лосюк.

В ці дні на Косівщину прийшла справжня липнева спека. Тож гості досхочу насолоджувались приємною прохолодою річки Рибниці, Шешорського водоспаду, катались на гуцульській бричці, здійснили сходження на гори Михалкову та Клифу. Приємною несподіванкою для поляків були відвідини Маєтку святого Миколая. До речі, в Польщі теж шанують св.Миколая, тож школярі обіцяли писати листи цьому Святому, а про маєток обов’язково розкажуть своїм друзям.

Під час перебування у нашому краю польські школярі відвідали Яворівську школу. Наші діти вчили нових друзів виготовляти ліжники, писати писанки. Свої перші роботи з ліжникарства юні поляки повезли додому як спогад про столицю Гуцульщини. А ще гостей навчили танцювати «гуцулку» та «голубку», частували банушем та іншими гуцульськими стравами.

«Це насправді були найкращі дні перебування в Україні, – сказала керівник делегації пані Анна, – тут така щирість, що хочеться залишитись».

Освітяни Косівщини доклали багато зусиль, щоб перебування гостей було максимально комфортним. Для них організували відвідування місцевих культурних пам’яток, поїздку до м.Кам’янець-Подільського та м.Хотина, святкову імпрезу в Косівському районному центрі дитячої творчості. Відбулась і офіційна частина – зустріч з головою райдержадміністрації Романом Матейчуком та головою районної ради Михайлом Шатруком. Як керівництво району, так і пані Анна виявили готовність до подальшої співпраці в рамках спільного проекту.

Такі візити – то унікальна можливість не лише ознайомитись з культурою та побутом інших держав, але й обмінятись досвідом у сфері навчання і виховання.