Понеділок, 22 січня, 2018

Патріот Карпатських лісів

З дитинства Ігор багато часу проводив у лісі, придивлявся до природи, вивчав її мешканців. Тому лісову професію після закінчення Коломийського коледжу по механічній обробці  деревини вибрав свідомо і без вагань. Десять років працює майстром лісу четвертої дільниці Березівського лісництва,  де охороняє 679 гектарів лісових насаджень. На даний час це одна з найбільших по площі та найбільш відповідальних дільниць. Тут  розташовані: лісовий розсадник, плантація новорічних ялинок, вольєр площею 30 гектарів, де під охороною  перебувають близько 40 голів оленів карпатських та плямистих, а також чудові лані, косулі, дикі кабани. За останні три роки в природу випущено з цього вольєру більше 20 голів. Ці тварини також перебувають під пильним оком майстра лісу. Крім того,  Ігор  –  голова низового колективу мисливців села Лючі.
Впродовж останніх  двох років  він спорудив та облаштував одне нове та відремонтував чотири місця відпочинку,  почистив дві криниці. Дуже відповідально  ставиться до охорони лісу від браконьєрів. Так, в минулому  році  ним виявлено самовільну рубку  букових дерев, яку здійснювали жителі сусіднього району на його дільниці. Оперативними діями лісової охорони група порушників була виявлена та притягнута до відповідальності,  а штраф в сумі 86 тисяч гривень надійшов у місцевий бюджет. 
 Ігор –  справжній, а не на словах, патріот України.  Він – активний учасник Революції гідності у  самих «гарячих подіях»  другої половини січня та лютого 2014 року.  Будучи  активістом 32-ї Косівської сотні,  він у важку  для Майдану ніч,  з 18-го по 19-те   лютого, коли відбувався штурм,  до останнього захищав його. А перед ранком, коли згорів намет,  він із кількома бійцями сотні,  обпалений і обморожений,  виніс і врятував касу Самооборони Майдану. І лише тоді, коли  напруга  спала,  23-го лютого, повернувся додому і приступив до роботи.
Для більшості з нас робота лісівника залишається непоміченою,  але,  коли ви будете проходити чи  проїжджати в урочище Медвежа чи Лючинська толока, знайте, що  доглянуті альтанки, кринички, потічки – це справа дбайливих рук майстра лісу Ігоря Боднаря та багатьох інших лісівників,  які працюють поруч з ним. Прикладом для нього є досвідчені наставники  та відомі на всю округу ветерани лісової галузі: помічник лісничого Березівського лісництва С.А.Мілевський,   майстри  С.С.Ільницький  та М.Й.Геник,  лісоруб В.М.Геник.