Четвер, 22 березня, 2018
Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 62

Маєток Святого Миколая

frontpageВід дерев'яної каплички - до гуцульського Діснейленду!

В селі Черганівка Косівського району реалізовується грандіозний загальнодержавний проект Маєток Святого Миколая.

 

До реалізації проекту туристично-мистецького комплексу поряд з Косівською районною радою та районним комунальним підприємством "Маєток Святого Миколая"™, долучились громади сіл Черганівка та Смодна. Спільними зусиллями жителі району прагнуть збудувати собі краще майбутнє - адже проект обіцяє не тільки створення декількох тисяч нових робочих місць.

Косівщина - це унікальний край, де хвиля уподібнення не стерла все і вся. Тут своєрідні не тільки одяг і їжа, а передусім — спосіб мислення і вираження думки. Тут, на Гуцульщині, збереглися унікальні сліди цілих родоводів — Шкрібляків, Корпанюків... І ця могутня ідея створення «Маєтку святого Миколая» дасть можливість через видатних майстрів або представників відомих родоводів показати те, чим ще сьогодні ми величаємося перед світом. Тому саме тут, на Гуцульщині у Косівському районі створений культурно-духовний туристично-мистецький комплекс "Маєток Святого Миколая".

Приводом до цього став Указ Президента України "Про заходи щодо відродження традиційного народного мистецтва та народних художніх промислів в Україні", який передбачає створення такого комплексу. Це унікальний край, де хвиля уподібнення не стерла все і вся. Тут своєрідні не тільки одяг і їжа, а передусім — спосіб мислення і вираження думки. Тут, на Гуцульщині, збереглися унікальні сліди цілих родоводів — Шкрібляків, Корпанюків... І ця концептуально могутня ідея створення «Маєтку святого Миколая» дасть можливість через видатних майстрів або представників відомих родоводів показати те, чим ще сьогодні ми величаємося перед світом».

Лаври переможця за сприяння місцевої та обласної влад дісталися спеціалізованому комунальному підприємству «Садиба святого Миколая», прописаному в селі Черганівка, що неподалік Косова. Прихильники «черганівської моделі» маєтку, не чекаючи обіцяних і неотриманих асигнувань взялися облаштовувати нові володіння святого Миколая. Тут зведено і освячено дерев'яну каплицю з образом цього святого. Від центральної дороги сюди вимостили щебенем під'їзні комунікації.

В освяченні каплички взяли участь владики трьох провідних у Галичині конфесій — греко-католицької, автокефальної та православної Київського патріархату. Присутність осіб високого духовного сану засвідчила прихильність саме до черганівської прописки святого Миколая.

«Садиба святого Миколая» займатиме площу в 380 гектарів, тут буде ряд центрів: духовний, мистецький, реабілітаційно-доброчинний, полонинське господарство, ремісничо-торговельний, відпочинковий та спортивний. Духовний і мистецький центри доповнюватимуть співоче поле, концертний зал, лікарська амбулаторія та інформаційно-офісний центр (пошта Миколая).

Окреме місце відведене внутрішньому транспорту "Маєтку Святого Миколая". Тут буде збудована дитяча залізниця вузькоколійка "Гуцульський трамвай", підвісні канатні дороги. Тут переважатимуть гуцульська архітектура, побут і традиції. Проте в маєтку є місце й для представництва всіх куточків України — 100 гектарів усієї території маєтку, буде безплатно запропоновано бізнесменам з інших областей для забудови в регіональному стилі.

Пройде небагато часу і тут виросте нове дерево, на якому замість листя будуть листи дітей з усієї України. Вони проситимуть у святого Миколая здійснення бажань, аби проснутися 19 грудня і знайти під подушкою подарунок.