Четвер, 22 березня, 2018
Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 63

Едельвейс – квітка кохання

frontpageЕдельвейс - ніжна шовкова косиця. Дивна і рідкісна квітка, яка росте в Карпатах, але навіть не всi гуцули 6ачили дикi, вiльні едельвейси, які розцвітають на важкодоступних скелях, у піднебеснiй височинi.

Колись у давні часи юна красуня Марічка почула звуки трембіти. Це на полонині грав молодий чабан Олекса. Довго слухала дівчина чарівну гру, укрившись в хащі лісу. А коли трембіта замовкла, вийшла зі свого укриття. Побачивши лісову красуню, юнак знову заграв, та так, що гори заспівали, затанцювали в чудовому танці високі буки... З тієї пори і ввійшло в їхнє серце кохання. З полонин Олекса в село не спускався, не міг залишити овець. Але щодня він говорив з Марічкою. Ще сонце не зійде, а Олекса бере трембіту, кличе до себе кохану. Слухала Марічка голос трембіти, радувалася і чекала осені, а разом з нею і веселого весілля.

Але один раз не почула дівчина знайомих звуків трембіти. Не зустрів її на полонині коханий. Не знала вона, що вночі убили його вороги люті. Дує вітер, розносить над Карпатами дівочий голос: «Олекса! Милий! Де ти?! Шукає тебе твоя кохана. Відгукнися...» Крізь хащі продирається Марічка, у прірви заглядає й усе біжить, біжить по горах високих. І плаче гіркими сльозами. Течуть вони, чисті, як саме кохання. І де упаде сльоза Марічки, там і виростає білосніжна квітка, символ вірного кохання...

 

Тільки чесний і сміливий знайде едельвейс, що росте високо на скелях. І того, хто знайде цю квітку і подарує дівчині, полюбить вона назавжди!..

 

Але немає його вже в горах. Знаменитий едельвейс, про який складали легенди і пісні, став рідкістю і - на жаль - уже зайняв місце в Червоній книзі.