Понеділок, 22 січня, 2018
Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 62

Містечко над Рибницею

«Містечко над Рибницею» — краєзнавча книжка про Косів, славне гуцульське місто, центр народного мистецтва. Замість систематичного викладу історії автор подає цілий ряд легенд, переказів, спогадів, нарисів про визначні місця, події та про людей, які прославили це місто. Книжка адресована всім, хто цікавиться цим самобутнім куточком України - містом Косовом.

Нами підготовлено публікації нарисів І.Пилипейка з книги «Містечко над Рибницею» на сайті Косівщина інформаційна в розділі Косів та Косівщина

Книга видана в Косові видавництвом "Писаний Камінь" в 2004 році, але на жаль дуже малим тиражем, через що є малодоступною для широкого загалу.

Прагнення пізнати свій край, своє місто чи село, його минуле - невгамовне. Попри всі намагання різних сил позбавити людей родової, крайової, національної свідомості чи то під гаслом інтернаціоналізму, чи космополітизму, чи глобалізму, кожна нормальна людина підсвідомо відчуває нерозривний зв'язок з місцем свого народження чи дитинства, і куди б не закинула її доля, ця пам'ять завжди з нею. Вона підтримує і розраджує в тяжкі хвилини, з нею поділяєш нечасті радощі життя. Це і є глибинна основа почуття, яке звуть патріотизмом і яке силкуються притлумити, оголошують пережитком ті, для яких найвища цінність - не батьківщина, не нація, народ з його духовними скарбами, а гроші, матеріальне багатство, задля якого вони готові не те що батьківщину - матір рідну продати, зректися свого походження, мови, духовної спадщини предків.

Запрошуємо ознайомитись з цими надзвичайно цікавими матеріалами на сайті Косівщина.