Понеділок, 22 січня, 2018
Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 62

Ernst&Young пророкує зимову рецесію в єврозоні

Велика аудиторська компанія Ernst&Young заявила, що цієї зими економіку країн, що відносяться до зони ходіння євро, чекає «м'яка» рецесія.

Згідно із прогнозом експертів цієї фірми, спад в єврозоні триватиме протягом першого півріччя 2012-го, в результаті чого за підсумками наступного року буде зафіксовано зростання на рівні всього 0,1%.

При цьому Ernst&Young пророкує, що до 2015 року безробіття в єврозоні навряд чи впаде нижче 10%.

Тим часом Греція - країна з найбільшими боргами в ЄС - заявила, що в 2011 році її економіка продемонструє найгірший результат в історії. Грецький прем'єр-міністр Лукас Пападімос повідомив, що ВВП країни скоротиться ще більше, ніж на 5,5%, як прогнозувалося раніше.

Нагадаємо, незважаючи на те, що минулого тижня 26 з 27 членів Євросоюзу узгодили нові фінансові правила, що передбачають обмеження розмірів бюджетного дефіциту і покликані запобігти повторенню нинішньої боргової кризи, експерти побоюються, що цей пакт не зможе запобігти ситуації.

«Реформи, погоджені на саміті 9 грудня, були кроком у правильному напрямку і реакція, судячи з усього, стала помірно позитивною, - відзначають експерти Ernst&Young. - Однак інвестори як і раніше вкрай стурбовані питанням, чи здатні уряди країн єврозони швидко реалізувати реформи і зберегти прихильність їм».

Аудиторська компанія вважає, що в 2013 році економіка єврозони повернеться до зростання, і її ВВП збільшиться від 1,5% до 2%.

«Невизначеність, яка зависла над єврозоною, продовжує послаблювати ентузіазм європейських компаній при прийнятті рішень про довгострокові інвестиції і наймання робочої сили», - вважає представник Ernst&Young Марк Отті.


Читайте також: Urban Environment Design