Понеділок, 19 лютого, 2018
Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 62

З боку донецького бізнесу є інтерес до «Сталого управління водними ресурсами», - експерт

Раніше ми писали про завершення першого етапу міжнародної програми «Стале управління водними ресурсами: вода майбутнього», ініціатором котрого є компанія SABMiller в партнерстві з авторитетними міжнародними організаціями WWF і GIZ. Сьогодні Валерія Зенковіч, pr-менеджер «Міллер Брендз Україна» прокоментувала RBN окремі пункти програми.

Варто нагадати, що в Україні програма впроваджується поки тільки в Донецькому регіоні. «Ідею запуску проекту підтримали мер Донецька Олександр Лук'янченко та управління екологічної безпеки Донецької міської Ради, керівники Обласної державної адміністрації, а також представники ряду профільних організацій регіону: Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів, управління екологічної безпеки Донецької міськради, «Донецькміськводоканалу», СКТБ «Турбулентність» ДонНУ, Компанія «Вода Донбасу», громадська екологічна організація «До чистих джерел», - розповідає Валерія Зенковіч.

За словами пані Зенковіч, в цьому проекті присутні поки тільки інвестиції з боку компанії «Міллер Брендз Україна» (філії міжнародної групи SABMiller), WWF і GIZ. Однак є інтерес до «Сталого управління водними ресурсами» і з боку донецького бізнесу, зокрема, компанії «Донецьксталь». «Вони поки знаходяться на стадії ознайомлення з проектом, так що говорити про їх участь поки рано», - зазначає pr-менеджер.

Ми писали, що на даний момент учасники проекту розробили і запропонували ряд рішень, що відрізняються як з технічною складністю, так і за розмірами необхідних інвестицій. «Методи очищення води будуть залежати від конкретного об'єкта. Якщо ми маємо справу з водоймою, ідеальний варіант - біоплато. Біоплато - свого роду біофільтр водоймища, в якому очищення і фільтрація поверхневих вод здійснюється за рахунок поглинання забруднюючих речовин різними живими організмами - від бактерій до вищих рослин. Влаштувавши такий біофільтр, можна про нього забути на довгий час, його не треба буде обслуговувати, чистити і промивати фільтруючі матеріали», - пояснює Валерія Зенковіч.

Зазвичай обсяг біоплато - не менше 10% від обсягу водоймища. Працює це так: є дві водойми - основна, яку потрібно очищати, і допоміжна (власне біоплато зі спеціальними рослинами і організмами). З основного ставка в початок біоплато за допомогою насоса надходить вода з придонними відкладеннями. Вода, приносячи з собою велику кількість органіки, очищається механічно гравієм, неквапливо протікає через кореневу систему рослин, насичується киснем, при цьому повністю видаляються азот, кальцій, магній і інші елементи, а також пестициди, феноли, патогенна мікрофлора. Потім самопливом вода стікає в основне водоймище через вилив.

Якщо говорити про промислове виробництво, то тут працює інший принцип. «Що стосується очищення шахтних вод та їх вторинного використання для промислових та господарських потреб (не для пиття!), що призведе до суттєвої економії води з Сіверського Дінця - є технічні розробки, засновані на зворотній і повторній системах водопостачання», - пояснює Зенковіч.

Нагадаємо, програма «Стале управління водними ресурсами: вода майбутнього» (Water Futures Partnership) - це глобальний проект, що стартував в 2009 році за ініціативою компанії SABMiller в партнерстві з авторитетними міжнародними організаціями WWF і GIZ. Мета проекту - спільно з місцевими громадами в країнах, де працюють філії SABMiller, розробити і впровадити ефективні методи для підтримання водного балансу територій в довгостроковій перспективі. Програма вже впроваджується в Перу, Південній Африці та Танзанії. Схожі партнерські ініціативи SABMiller також діють в Колумбії, Індії і США.


Читайте також: Про сучасне місто