Понеділок, 22 січня, 2018
Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 62

Україна провела «роботу над помилками» в рамках Кіотського протоколу

21 грудня в Боні на пленарному засіданні 17-ої сесії Підрозділу по забезпеченню дотримання, відбулася оцінка плану дій України, як відповіді на рішення про невідповідність України вимогам Кіотського протоколу. Про це повідомляє прес-служба Фонду цільових екологічних інвестицій. План дій української сторони представила директор Фонду цільових екологічних інвестицій Марина Березницька.

У своєму виступі Марина Березницька повідомила, що Україна провела ретельний аналіз причин, які призвели до рішення про невідповідність України вимогам до звітності в рамках Кіотського протоколу, і вжила відповідних заходів. Так, зокрема, Кабінет Міністрів України зробив дієві додаткові організаційні заходи щодо створення механізмів нагляду за Системою інвентаризації парникових газів та забезпечення її інформаційними ресурсами.

Крім того було відзначено, що в 2010-2011 роках Україна досягла значного прогресу в реалізації вимог та рекомендацій міжнародних експертів. Результати вже отримали позитивну високу оцінку міжнародної групи експертів (ERT), які перевіряли кадастр викидів за 1990-2009 рр.. в жовтні 2011 року.

Що стосується відсутності фінансових ресурсів для поліпшення звітності за викидами парникових газів, то в 2011-2012 роках виділено кошти на заплановані раніше дослідження. Всі вони ставлять метою підвищити точність, прозорість і порівнянність даних в звіті по інвентаризації викидів парникових газів Україною відповідно до Керівних принципів для національних систем.

На сьогоднішній день українська сторона працює за 12 напрямками в частині вдосконалення підготовки Кадастру викидів парникових газів за 1990-2010 рр.. Ці напрямки стосуються енергетичного сектора, у тому числі дорожньо-транспортного, промисловості, землекористування та лісового господарства, відходів. Мова йде про створення методик, розробки баз даних і т.д.

У ході засідання члени Підрозділу по забезпеченню дотримання відзначили високий рівень підготовки плану дій і прийняли рішення схвалити його. Це є необхідною умовою для майбутнього відновлення статусу відповідності України вимогам Кіотського протоколу, що дозволить відновити торгівлю одиницями встановленої кількості (квотами на викиди парникових газів), а також реалізацію проектів спільного впровадження за національною процедурою (Track 1).

Розгляд питання про відновлення статусу відповідності України вимогам Кіотського протоколу очікується на наступній сесії Підрозділу по забезпеченню, яке відбудеться у першій декаді лютого.

Як повідомлялося, в жовтні 2011 року Кадастр викидів парникових газів за 1990-2009 роки, в розробці якого брав участь Фонд цільових екологічних інвестицій, успішно пройшов перевірку міжнародної групи експертів (ERT) і був прийнятий без зауважень.


Читайте також: Основні вимоги до вантажного транспорту