Понеділок, 19 лютого, 2018
Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 62

Цієї зими з кризи єврозона не вийде - Ернст енд Янг

Згідно з оновленим звітом Eurozone Winter Forecast від «Ернст енд Янг» (EEF), ймовірність сповзання єврозони в м'яку рецесію підвищилася. Незважаючи на реформування Європейського союзу, про що було оголошено 9 грудня ц.р., поки для дослідників залишаються неясними механізми втілення зазначених реформ в життя, що й дає привід сумніватися в поліпшенні європейського економічного клімату, принаймні, в найближчому майбутньому.

Виходячи з виконання грудневих угод, зимовий прогноз говорить про відновлення слабкого зростання в єврозоні до кінця 2012 р. Згідно з таким прогнозом зростання ВВП складе всього лише 0,1 відсотка в 2012 р. і збільшиться до 1,5 - 2 відсотків у 2013-2015 рр. Також буде спостерігатися зниження інфляції, що сприятливо позначиться на єврозоні.

Марі Дірон, старший економічний радник, що готувала цей прогноз, зазначає: «Реформи, погоджені на саміті 9 грудня, - крок у правильному напрямку. Реакція ринку була настороженою, але в цілому сприятливою. Разом з цим, інвесторів сильно турбує здатність урядів країн єврозони оперативно провести реформи. Незважаючи на те, що таке уповільнення навряд чи можна порівнювати з тим, що спостерігалося в 2008 р., зберігається велика заклопотаність станом ліквідності банківського сектора і безробіття в 2012 р.».

Що стосується додаткових інтервенцій Європейського центрального банку, то в звіті підтримуються останні рішення ЄЦБ, що скасували передчасне підвищення ставки рефінансування. Цілком імовірно, що в майбутньому буде потрібно подальше пом'якшення грошово-кредитної політики і додаткові заходи для підтримки ліквідності банківського сектора. Крім того, оскільки залишаються сумніви щодо спроможності деяких країн провести необхідні реформи, ЄЦБ доведеться продовжити викуп державних облігацій.

Економічні проблеми Євросоюзу ускладнюються високим рівнем безробіття, що росте високими темпами з 2008 р. У зв'язку з цим прогноз «Ернст енд Янг» висловлює стурбованість і подальшим зниженням зайнятості в регіоні. На думку експертів, скорочення безробіття в єврозоні нижче 10 відсотків стане можливим не раніше 2015.

Іншою великою проблемою для єврозони залишається ліквідність банківського сектора. Доступність банківських кредитів в єврозоні залишається низькою, оскільки банки зайняті реорганізацією балансів і управлінням ризиками, пов'язаними з окремими секторами та країнами.

Пані Дірон пояснює: «ЄЦБ збільшив строки кредитування банків до трьох років і розширив список активів, які банки мають право використовувати в якості забезпечення кредитів центрального банку. Ці заходи спрямовані на полегшення вкрай важких для банків умов залучення фінансування та виконання ними основної функції - кредитування економіки».

Разом з тим, передають дослідники, незважаючи на похмурі найближчі перспективи єврозони, при вдалій реалізації Євросоюзом заходів, спрямованих на виведення регіону з кризи, середньострокова перспектива виглядає оптимістичною. «Ми розраховуємо на те, що країнам єврозони вдасться стабілізувати економіку в 2012 р., причому розв'язання кризи в Італії та Греції поліпшить середньострокову перспективу економічного зростання та відновлення фінансової стабільності», - підсумовує Дірон.


Читайте також: Про ефективні способи...