Понеділок, 22 січня, 2018
Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 62

Гонконг став новим фінансовим лідером світу

Тенденція економічного піднесення країн Південно-Східної Азії над традиційними західними гравцями підтверджується в черговий раз: згідно з останнім дослідженням Світового економічного форуму (ВЕФ), новим фінансовим центром світу названий Гонконг.

Хоч і будучи адміністративним районом Китаю, Гонконг завжди жив за законами своєї колишньої метрополії - Великобританії, у спадок від якої провінції і дісталася в чистому вигляді ліберальна модель розвитку, що дозволила Гонконгу посісти перше місце в рейтингу фінансового розвитку. Показово, але ставши лідером, колишня колонія вперше випередила і свого «покровителя»: Великобританія зайняла третє місце, в той час як США опустилися на друге.

Як зазначив секретар з фінансових питань гонконгської адміністрації Джон Цанг, вихід Гонконгу на перше місце є унікальним моментом. «До цих пір жоден фінансовий центр Азії не обіймав першого рядка в цьому списку», - сказав Цанг.

Все ж таки, необхідно підкреслити, що США цього року зазнала чисто «формальної» поразки - при глибокій кризі, в якій Штати перебували влітку, вони поступилися лише 0,01 бала, і за критеріями, пов'язаними з фінансовою стабільністю країни. За багатьма іншими показниками США обігнали Гонконг.

Зазначимо, минулого року Гонконг зайняв четверте місце в аналогічному рейтингу. При цьому в звіті ВЕФ підкреслюється, що підвищенням свого статусу Гонконг зобов'язаний не банківській сфері, а таким послугам, як первинне розміщення і страхування.

Експерти вважають, що Гонконг має одну з найбільш чистих капіталістичних економічних систем у світі. Економіка території ґрунтується на вільному ринку, низькому оподаткуванні та невтручанні держави (комуністичного Китаю) в економіку провінції.

До речі, четверте і п'яте місця також посіли британські вихованці: Сінгапур і Австралія.

Україна в списку розташувалася в самому кінці - 54 місце з 60-ти досліджуваних.


Читайте також: Все про тури в Израиль