Понеділок, 22 січня, 2018
Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 62

Унікальна інфляція в «унікальній» країні

Рівень інфляції в Україні в 2011 році чимало здивував аналітиків, хоча б тому що залишився досить низьким порівняно з їх прогнозами. А листопадову офіційну інфляцію вже встигли охрестити «унікальною» для України і віднести до дев'ятирічного рекорду.

Так, згідно з коментарями керівника інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні Миколи Івченка, інфляція в листопаді склала лише 0,1%, що до цього було зафіксовано в 2002 році.

Але й такі позитивні тенденції для України, за його словами, цілком зрозумілі. З одного боку, на обличчя штучне стримування зростання цін державою, з іншого боку, в Україні виявляються світові тенденції. Сповільнення світової економіки призвело до падіння попиту і, відповідно, цін по всьому світу.

Останнє дослідження іншого аналітичного центру - Ерсте Банку, підтверджує тенденцію до рекордного зниження інфляції. Якщо в листопаді аналітики Ерсте Банку вже знижували річний прогноз інфляції до 5,8%, то зараз експерти здійснюють останню модифікацію до 5%.

«Це буде найнижчим показником з 2002 року, коли була дефляція. Рекордний рівень урожаю разом з введеним митом на експорт сільськогосподарської продукції чинили тиск на ціни на продукти харчування. Зараз дуже важко і дорого компаніям отримати кредит, тому багато утримують ціни на низькому рівні для збільшення обороту і щоб уникнути запозичень», - каже Мар'ян Заблоцький, аналітик Ерсте Банку.

Нагадаємо, згідно з інформацією першого віце-прем'єра - Міністра економічного розвитку і торгівлі Андрія Клюєва, інфляція в Україні в 2011 р. може знизитися до 5-6% з 9,1% роком раніше.

Також відзначимо, що основним чинником для інфляції в 2012 році будуть роздрібні ціни на газ (зрозуміло, якщо Україна і Росія не домовляться вчасно), тому аналітики очікують 9% споживчої інфляції в 2012 році.


Читайте також: газета Косівська - телефони